U subotu i nedelju, 20. i 21. decembra 2025. od 8.00 do 16.00, na pijaci „Banjica“ biće organizovan tradicionalni Karavan zimnice.
Okupiće se veliki broj domaćih proizvođača i ljubitelja zimnice, domaće hrane, začina, džemova, sokova i drugih proizvoda koji su neizostavni u zimskim mesecima.
Posetioci pijace „Banjica“ imaće priliku da pored svežeg voća i povrća pazare i domaće proizvode pripremljene po tradicionalnoj recepturi. Raznovrsnu ponudu zdravih i autentičnih domaćih specijaliteta čini bogat asortiman ajvara, ukusnih i zdravih zimskih salata, kompota, pekmeza, sirupa, suvog voća, sokova, meda, vina i rakija.
Manifestaciju Karavan zimnice organizuje JKP „Beogradske pijace“.
(danubeogradu.rs)

Novinar iz Beograda od 1992. godine, osnivač je i glavni i odgovorni urednik portala Dan u Beogradu.