Izdvajamo
Naslovna » Izlasci » Izložbe » Aktuelne izložbe u Beogradu – oktobar 2019.
Aktuelne izložbe u Beogradu - oktobar 2019: ilustracije Boba Živkovića u MPU
Aktuelne izložbe u Beogradu - oktobar 2019: ilustracije Boba Živkovića u MPU

Aktuelne izložbe u Beogradu – oktobar 2019.

Ovo su izložbe u Beogradu aktuelne tokom oktobra 2019. godine u galerijama, muzejima i drugim atraktivnim i alternativnim prostorima.

* Neke izložbe u Beogradu opširnije smo prestavili OVDE.

»»» Dani evropske baštine 2019 – izložbe

Sve programe kao i izložbe u Beogradu u okviru ove manifestacije pogledajte na OVOM LINKU!

*** *** ***

»»» 64. Međunarodni sajam knjiga – izložbe (Beogradski sajam; Bulevar vojvode Mišića 14)
– Jubileji 2019: „Crnjanski, Kiš, Pavić“ – Udruženje za kulturu, umetnost i međunarodnu saradnju „Adligat“ i Muzej srpske književnosti, Muzej knjige i putovanja i Biblioteka Lazić

  • Crnjanski: povodom 100 godina „Itake i komentara“
  • Kiš: povodom 30 godina od smrti
  • Pavić: „Pavić u biblioteci Miodraga Pavlovića“ povodom 90 godina od rođenja i 10 godina od smrti

– „Drama u srpskoj književnosti“ (prva i retka izdanja knjiga) – Srpsko bibliofilsko društvo

– „Tragom znamenitih Srba u Nemačkoj“ – Fondacija za humanu starost „Laza Lazarević“

– „Putujuća izložba ćirilice“ i „Međunarodna izložba kaligrafije“ – Udruženje građana „Kultura ćirilice“

– „Dani ćirilice Bavanište 2019“ – Udruženje Dani ćirilice, Bavanište

– „Srpski ilustratori za decu na Bijenalu ilustracije u Bratislavi“ i knjige za izložbe „Najlepše slovačke knjige 2018“ – Međunarodni centar za dečje stvarlaštvo „Bibiana“, Bratislava, Slovačka

»»» Akademija 28 (Nemanjina 28)
Do 21. oktobra 2019.
Grupna izložba „Jesen 2019“

23. oktobar – 4. novembar 2019.
Izložba Tatjane Slavković i Branimira Nesumovskog

»»» Arhiv Jugoslavije (Vase Pelagića 33)
Stalna postavka: Istorijske karte Jugoslavije

1. (14.00) – 31. oktobar 2019.
Izložba „Beograd – Helsinki, 90 godina diplomatskih odnosa“
Radno vreme: svakog radnog dana od 7.30 do 15.30

»»» Arhiv Srbije (Karnegijeva 2)
Stalna postavka

Do 31. oktobra 2019.
Izložba „Srbi i Srbija u osmanskim dokumentima, 15-19. vek“
Postavka je deo manifestacije Dani evropske baštine.

Radno vreme: 9.00-16.00; subotom od 9.00-13.00

»»» Arhitektonski fakultet (Bulevar kralja Aleksandra 73/II)
1. oktobar 2019. (17.00)
3. Noć arhitekture

»»» Bartselona (Čumićevo sokače lok. 96)
Do 5. oktobra 2019.
Duško Vukić – NeStajanje; fotografije

Bartselona pop up 147 (Radisson Collection Hotel)
Do 31. oktobra 2019.
David Pujadó – Inspired by…; fotografije

»»» Belgrade Design District / Drum N Bass Bar Syncope (Čumićeva 2)
Do 6. oktobra 2019.
Izložba Aleksandra Andonovića
Slike i crteži inspirisani pank kulturom beogradskog undergraunda

»»» Beogradska tvrđava
Galerija u Unutrašnjoj Stambol kapiji
Do 2. oktobra 2019.
Izložba Zorana Milutinovića

4-22. oktobar 2019.
Izložba Danice Tešić

24. oktobar – 12. novembar 2019.
Izložba Jovana Spasića

Veliki barutni magacin
17. (13.00) – 31. oktobar 2019.
Novi sjaj rimskih spomenika – Konzervacija i restauracija rimskih spomenika iz lapidarijuma Narodnog muzeja u Beogradu

»»» Biblioteka grada Beograda (BGB, Knez Mihailova 56)
Galerija Atrijum
1. (19.00) – 11. oktobar 2019.
Crteži Marion Dedić

15. (19.00) – 31. oktobar 2019.
Izložba „Pavić od Š do A“
Autori: Isidora Injac, Sara Ivković Marković i Marjan Marinković

»»» Bioskop Balkan (Braće Jugovića 16)
10. oktobar (18.00) – 9. novembar 2019.
Izložba „Staying Here With You – moving“

»»» Blok galerija (Jurija Gagarina 221)
11. (19.00) – 23. oktobar 2019.
Lidija Antonović – Prozor

25. oktobar – 6. novembar 2019.
Aleksandar V. Branković – Izgubljene konstrukcije

»»» BW Experience (Galerija Progres; Knez Mihailova 27)
U toku…
Jovanka Stanojević, Miroslav Lazović, Stanko Zečević – Paralele
Autorka: Olivera Vukotić

»»» Galerija ’73 (Požeška 83a)
Do 1. oktobra 2019.
Milivoje Miša Rupić – Sviraj frulo svirala dugo

3. (19.00) – 15. oktobar 2019.
Savo Rupić – Slike

21. oktobar (19.00) – 31. oktobar 2019.
Tomislav Todorović – Voda vazduh svetlost staklo; skulpture

»»» Galerija Arte (Kralja Milana 3)
Do 5. novembra 2019.
Veliki format – izbor radova iz kolekcije Arte galerije

»»» Galerija Gradske opštine Vračar (Njegoševa 77)
3. (19.00) – 15. oktobar 2019.
Izložba „Bum generacija milenijalaca“

»»» Galerija DKCB (Takovska 8)
2. oktobar 2019. (18.00)
Otvaranje izložbe radova sa konkursa „XXI Međunarodni likovni konkurs Radost Evrope“

»»» Galerija Zvono (Višnjićeva 5)
Do 20. oktobra 2019.
Vuk Ćuk – A Whole New World

»»» Galerija Kanvas (Kosovska 16)
10. oktobar (19.00) – 15. novembar 2019.
Gordana Tomić – Rastuće sunce (The Sun Rising)

»»» Galerija Lucida (Čika Ljubina 11)
24. oktobar (18.00) – 16. novembar 2019.
Teodora Stojanović – Sloboda ili privid

»»» Galerija N.eon (Crnogorska 10)
18-25. oktobar 2019.
Paul Richard Landauer – Silence The Noise

»»» Galerija nauke i tehnike SANU (Đure Jakšića 2)
Do 19. oktobra 2019.
Izložba „Tragajući za inspiracijom u narodnom graditeljstvu – iz zbirki Muzeja nauke i tehnike“
Autorka: dr Snežana Toševa

24. oktobar (18.00) – 8. novembar 2019.
Rajko Tomović – Sto godina od rođenja

»»» Galerija NLB banke (Bulevar Mihajla Pupina 165v)
Do 15. oktobra 2019.
Petar Mošić – Pogledi; slike i crteži

»»» Galerija Novembar (Kursulina 22)
Do 7. novembra 2019.
Radoš Antonijević – Svet izvan slike / World Beyond The Picture; crteži, skulpture i instalacije

»»» Galerija Pedagoškog muzeja (Uzun Mirkova 14)
Stalna postavka

Aleksandar Ćeklić – Ukrasni motivi na povezima hilandarskih rukopisa
Izložba povodom osam vekova samostalnosti srpske crkve

»»» Galerija Prirodnjačkog muzeja (Mali Kalemegdan 5)
Do 31. januara 2020.
Izložba „Put na Mesec“
Autor: Miloš Jović, viši kustos

»»» Galerija Remont (Maršala Birjuzova 7)
Do 1. oktobra 2019. (11.00 – 18.00; radnim danima)
Izložba povodom Rođendanske aukcije koja će biti održana 1. oktobra od 18.00.

28. oktobar (19.00) – 15. novembar 2019.
Radovan Popović – Human Error
Izložba Radovana Popovića nije ograničena posebnom disciplinarnom, tematskom ili medijskom selekcijom iz višedecenijskog rada umetnika. Izložba je pokušaj da se nesvodivo bogatstvo radova, eksperimenata, tekstova i nezavršenih zamisli postavi u međusobno odmeravanje i preispita u svojoj intertekstualnosti.

»»» Galerija RTS (Takovska 10)
Do 4. oktobra 2019.
Rajko Karišić – Dobro došli kući; fotografije

10. oktobar (19.00) – 8. novembar 2019.
Fernando Francis – Prošireni vidici; fotografije

24. oktobar (19.00) – 21. novembar 2019.
Izložba slika „Intuitivnost sa margine“
Autori radova: Sava Sekulić, Ilija Bosilj Bašičević, Emerik Feješ i Vojislav Jakić

»»» Galerija SANU (Knez Mihailova 35)
Do 20. oktobra 2019.
Izložba slika „Ljuba Popović (1934-2016)“
Autori: Slavica Batos i Nikola Kusovac

30. oktobar (19.00) – 29. novembar 2019.
Izložba „Slobodan Jovanović (1869-1958)“
Autor: dr Boris Milosavljević

»»» Galerija Singidunum (Knez Mihailova 40)
Do 9. oktobra 2019.
Zoran L Pantelić – Matrica naopakog sveta / The Inverted World’s Matrix

11. (19.00) – 25. oktobar 2019.
Mina Glogovac – Ultramarin

30. oktobar (19.00) – 12. novembar 2019.
Rastko Ćirić – Svetlosti senke
Prateća izložba 50. Zlatnog pera ULUPUDS

»»» Galerija SULUJ (Terazije 26/II)
9-23. oktobar 2019.
Dani turske kulture
Izložba „Civilizacije Anadolije“; umetnička keramika
Autori: prof. dr Sidike Sibel Sevim i prof. dr Džemaletin Sevim

»»» Galerija ULUS (Knez Mihailova 37)
Do 1. oktobra 2019.
Predrag Todorović – Arheologija sna – retrospektivna izložba

2. (19.00) – 15. oktobar 2019.
Saša Montiljo – Let; slike

16. (19.00) – 29. oktobar 2019.
Suzana Vučković – Kamene groteske – gargojli i himere; grafike

»»» Galerija FLU (Knez Mihailova 53)
14-30. oktobar 2019.
Mozaik studenata FLU

Izlozi
17. oktobar – 6. novembar 2019.
Vladimir Milanović – Aproprijacije

»»» Galerija Haos (Dositejeva 3)
Do 17. oktobra 2019.
Dejan Mrđa – Crteži velikog formata, slike, skulpture/instalacije i video radovi.

22. oktobar (20.00) – 22. novembar 2019.
Izložba Ratka Vučinića

»»» Galerija Canvas (Kosovska 16)
10. oktobar – 15. novembar 2019.
Gordana Tomić – Rastuće sunce

»»» Galerija X vitamin (Studentski trg 11, I sprat)
Do 9. oktobra 2019.
Anja Tončić – Tačka topljenja

»»» Goethe-Institut Beograd (Knez Mihailova 50)
10. oktobar (20.00) – 2. novembar 2019.
Anuk i Pavle Jovović – Form And Abandon
Video-radovi Anuk Jovović istražuju međusobni uticaj između ljudi i njihove okoline i generišu apstraktne narative, u kojima se briše svaka hijerarhija između lika i setinga. Slikarstvo Pavla Jovovića ima estetiku gradilišta. Ono otkriva fazu u kojoj cigle i letve drže zid pre nego što ih ulepšaju.
Radnja zajedničkog video-rada Anuk i Pavla Jovovića „Form and Abandon“ odvija se u arhitektonskom kompleksu iz nekog drugog sveta, u kome grupa likova izvodi čitav niz misterioznih rituala. Dok neki od prikazanih procesa i simbola potiču delom iz srpske mitologije i običaja, likovi u ovom radu igraju arhetipske uloge koje predstavljaju univerzalne cikluse razvoja, regresije, fuzije i prekida. Istovremeno futuristički i arhaično, ovaj rad prikazuje esencijalne principe koji prevazilaze vreme i prostor.

»»» Dvorska galerija (Andrićev venac 4)
8. (19.00) – 19. oktobar 2019.
Izložba „Od Balkana do Sene“
Izabrana dela Paje Jovanovića, Nadežde Petrović i Save Šumanovića

»»» Dom Vojske Srbije (Braće Jugovića 19)
Velika galerija

Mala galerija
Do 19. oktobra 2019.
Izložba „120 sa Vama“
Organizatori: MC „Odbrana“, UA MO „Stanislav Binički“ i Narodni muzej Kruševac
Deo Legata porodice Binički i deo postakve posvećen radu i stvaralaštvu Umetničkog ansambla.

»»» Dom Jevrema Grujića (Svetogorska 17)
Stalna postavka
Radno vreme:
četvrtak i petak od 15.00 do 20.00
subota i nedelja od 11.00 do 16.00

»»» Dom kulture „Studentski grad“ (Bulevar Zorana Đinđića 179)
15-26. oktobar 2019.
Dunja Trutin – Poznati šum

19-31. oktobar 2019.
The Second China (Fujian) Book Fair And „Refreshing Fujian“ Photo Show; knjige i fotografije

»»» Dom omladine Beograda (Makedonska 22)
Do 8. oktobra 2019.
Stefan Đorđević – Juvenile; dokumentarne fotografije

15. oktobar – 1. novembar 2019.
Branko Milisković – Attention! Here I Am

21. (19.30) – 28. oktobar 2019.
Izložba „Objektivno: Svetkovina džez fotografije“

»»» Etnografski muzej (Studentski trg 13)
Stalna postavka

U toku…
Vesna Dušković – A od roditelja… miraz
Posebna ženska imovina između tradicije i savremenosti
Povodom Dana Etnografskog muzeja.

4-25. oktobar 2019.
Međunarodna izložba kaligrafije

11, 12. i 13. oktobar 2019.
Besplatan ulaz u muzej povodom Dana kulturne baštine

Manakova kuća (Gavrila Principa 5)
Stalna postavka

3. (19.00) – 10. oktobar 2019.
Godišnja izložba radova učesnika radionica tradicionalnih zanata

»»» Eugster (Viline vode bb)
Do 2. novembra 2019.
Anna Sophie Berger – Time

Do 27. oktobra 2019.
Ivana Ivković – I Did It For You

»»» Železnički muzej (Nemanjina 6)
Stalna postavka

»»» Zadužbina Ilije M. Kolarca (Studentski trg 5)
Do 12. oktobra 2019.
Ljiljana Bursać – Logos u pokretu; multimedijalna izložba

Radno vreme galerije: ponedeljak – subota 10.00 – 20.00

»»» Institut Servantes (Čika Ljubina 19)
2. (19.00) – 29. oktobar 2019.
Gabrijela Nikolić – Sefardski Beograd: Svetinja vode
Multimedijalna izložba inspirisana sefardskim poreklom autorke.

Radno vreme: svakog dana od 10.00 do 21.00

Gabrijela Nikolić - Sefardski Beograd: Svetinja vode
Gabrijela Nikolić – Sefardski Beograd: Svetinja vode

31. oktobar (19.00) – 10. novembar 2019.
Instalacija „Oltar mrtvih“
Organizator: Ambasada Meksika

»»» Istorijski arhiv Beograda (Palmira Toljatija 1)
Stalna postavka

»»» Istorijski muzej Srbije (Trg Nikole Pašića 11)
Stalna postavka

1. oktobar 2019. (18.00)
Monodrama „Čelične ratnice – Žene dobrovoljci u Prvom svetskom ratu“
Izvođenje, režija i tekst: Jelena Mila

Do 13. novembra 2019.
Kraj Velikog rata 1917-1918 – reprezentativna izložba
Autori izložbe: dr Dušica Bojić, Nebojša Damnjanović, Tijana Jovanović Češka i dr Andrej Vujnović

Do 14. novembra 2019.
Kneginja Jelisaveta – dugo putovanje kući
(Uzbudljiva priča o traganju za identitetom!)
Autorka: Tamara Ognjević

IMS – Konak kneza Miloša (Topčider, Bulevar patrijarha Pavla 2)
– Stalna postavka Istorijskog muzeja Srbije „Miloš Obrenović – dinastija, istorija, mit“
– Izložba „Evo mene, eto vas… Sećanje kneza Miloša“
– Izložba „Pečatnjaci i pečati“ iz zbirke Istorijskog muzeja Srbije.

»»» Italijanski institut za kulturu (Kneza Miloša 56)
3. (18.30) – 22. oktobar 2019.
Izložba „Luiđi di Saro. Teatar u formi fotografije“
Povodom Dana savremene umetnosti i četrdesetogodišnjice od smrti umetnika.
Autor: Lorenco Mango.

»»» Jevrejski istorijski muzej (Kralja Petra 71a, I sprat)
Stalna izložbena postavka
Od ponedeljka do petka od 9.00 do 14.00

»»» Krokodilov Centar za savremenu književnost (Karađorđeva 43)
4. oktobar (19.00) – 3. novembar 2019.
Valentina Broštean – Jednom smo bili mi

»»» Kulturni centar Beograda (Knez Mihailova 6)
Foaje Dvorane KCB (Kolarčeva 6)
Do 17. oktobra 2019.
Miloš Tomić – Neuspeli dubl – bujni, sočni, kolažni filmovi i zapisi

Galerija Artget
3. (19.00) – 31. oktobar 2019.
Pioniri ratnog foto-žurnalizma: Samson M. Černov, Arijel L. Vardžis, Luis V. Hajn
Autorski istraživački projekat Milene Marjanović

Galerija Podroom
3. (19.00) – 31. oktobar 2019.
Anica Vučetić – Između svetova

Likovna galerija
3. (19.00) – 31. oktobar 2019.
Asako Široki – Your Voice, Echoed
Dobitnica Nagrade KCB na 56. Oktobarskom salonu 2016.

Galerija Artget: Pioniri ratnog foto-žurnalizma
Galerija Artget: Pioniri ratnog foto-žurnalizma

»»» Kulturni centar „Čukarica“ (Turgenjevljeva 5)
9-21. oktobar 2019.
Godišnja izložba slika Univerziteta za treće doba

»»» Kulturni centar Baraka (Nušićeva 22)
11. oktobar 2019. (20.00)
Miro Šuković – crteži i slike

»»» Kulturni centar Magacin (Kraljevića Marka 4-8)
18-21. oktobar 2019.
Projekat „Trilogy: Time, Space, Identity“

»»» Kuća Đure Jakšića (Skadarska 34)
1. (19.00) – 6. oktobar 2019.
Polaznici škole Orfelin; grafike

»»» Kuća kralja Petra I (Vase Pelagića 40)
Do 6. oktobra 2019.
28. Art market

»»» Kuća legata (Knez Mihailova 46)
Do 3. oktobra 2019.
Zoran Velimanović: Slike nade i beznađa – retrospektivna izložba

9-23. oktobar 2019.
Perica Donkov: Slepa vera

4. oktobar (19.00) – 31. decembar 2019.
Moderna – izbor radova iz kolekcije Kuće legata

»»» Mala galerija ULUPUDS (Uzun Mirkova 12)
Do 4. oktobra 2019.
Minipogon – re-thinking re-production; nova promišljanja proizvodnih odnosa

8. (19.00) – 18. oktobar 2019.
Mozaik malog formata XIV
Autorski projekat Petra Vujoševića

29. oktobar (19.00) – 9. novembar 2019.
Sanja Sremac – Moja
Izložba šolja

»»» Marsh Open Space (Cetinjska 15)
Do 1. decembra 2019.
Ivan Šijak – Metropolis Revisited 1994; fotografije

»»» Muzej afričke umetnosti (Andre Nikolića 14) – 40 godina rada
Do 1. novembra 2019.
Izložba „Pod lupom: Staroegipatske zbirke u muzejima u Srbiji“

17. oktobar (19.00) – 22. decembar 2019.
Izložba / umetnička intervencija „Nеzаšтićеni svеdоk br. 1: Аfrоdiziјаk. Intеrvеnciја nа stаlnој pоstаvci МАU“

»»» Muzej Banjičkog logora (Pavla Jurišića Šturma 33)
Radno vreme: četvrtak, petak i subota; 10.00-17.00
Stalnu postavku čini više od 400 eksponata: lični predmeti zatočenika, crteži i skice, plakati i fotografije, izvorna dokumentacija, maketa logora, kao i rukotvorine koje su logoraši izrađivali tokom zatočeništva…

»»» Muzej vazduhoplovstva (Aerodrom „Nikola Tesla“ Beograd)
Stalna postavka

»»» Muzej Vuka i Dositeja (Gospodar Jevremova 21)
Stalna postavka

»»» Muzej grada Beograda (Resavska 40b)
Za posetu su otvoreni: Konak kneginje Ljubice, Muzej Ive Andrića, Arheološko nalazište Vinča, Muzej Paje Jovanovića, Zbirka ikona Pave i Milana Sekulića, Muzej Jovana Cvijića i Muzej banjičkog logora.
Trenutno su zatvoreni za posetu i čekaju na rekonstrukciju Zavičajni muzej Zemuna, Muzej Tome Rosandića i Muzej Mladenovca.

Resavska 40b
Stalna postavka

29. oktobar (18.00) – 1. decembar 2019.
Vuk Vidor – 20.000 dana na Zemlji

Konak kneginje Ljubice (Kneza Sime Markovića 8)
Stalna postavka

22. oktobar (19.00) – 5. novembar 2019.
Godišnja izložba Slikarsko-grafičke sekcije ULUPUDS-a 2019.

Muzej Paje Jovanovića (Kralja Milana 21/IV sprat)
Stalna postavka

Muzej Jovana Cvijića (Jelene Ćetković 5)
Stalna postavka

Muzej Mladenovca (Kralja Aleksandra Obrenovića 6)
Stalna postavka

»»» Muzej Zepter (Knez Mihailova 42)
Do 30. septembra 2019.
Grupna izložba „Soba knjiga“

»»» Muzej iluzija (Nušićeva 11)
Stalna postavka

»»» Muzej Jugoslavije (Botićeva 6)
Besplatni programi
Vođenja vikendom kroz kompleks Muzeja Jugoslavije
Subota i nedelja od 11.00 – vođenje na engleskom jeziku
Subota i nedelja od 12.00 – vođenje na srpskom jeziku

Muzej 25. maj
Bez programa zbog radova u objektu.

Kuća cveća
Postavka „Figure sećanja“
Autori: Vesna Mikelić, Marija Đorgović, Radovan Cukić.
Svake subote od 10.00 do 14.00 – prateći program: Rad sa štafetama u Kući cveća – upoznavanje publike sa štafetama i radom kustosa u depou.

Stari muzej
Rad na stalnoj postavci koji je otvoren za javnost – faza Muzejska laboratorija

Palata Srbija (Bulevar Mihajla Pupina 2)
Izložba „Dan vredan veka“
(otvoreno za publiku svakog vikenda, prijava preko internet prezentacije Muzeja Jugoslavije)
Autori: Radovan Cukić, kustos Muzeja Jugoslavije
Veselinka Kastratović Ristić, muzejska savetnica Muzeja Jugoslavije
Marija Vasiljević, kustoskinja Muzeja Jugoslavije
Dr Zoran Bajin, Univerzitetska biblioteka „Svetozar Marković“

»»» Muzej nauke i tehnike (Skender-begova 51)
Stalne postavke:
Drugi krug
Dečji muzej
Naučni centar
Medicina u Srbiji kroz vekove
Muzej banjskog lečenja

»»» Muzej pozorišne umetnosti Srbije (Gospodar Jevremova 19)
Stalna postavka

»»» Muzej primenjene umetnosti (Vuka Karadžića 18)
Stalna postavka „Na prvi (p)ogled“

2. (19.00) -23. oktobar 2019.
Dobrosav Bob Živković – BOB
Retrospektivna izložba ilustracija

Do 31. oktobra 2019.
54. Dečji oktobarski salon: Čuvajmo prirodu, da bi ona sačuvala nas

»»» Muzej savremene umetnosti (Ušće 10, blok 15)
Do 20. septembra 2019.
Muzej savremene umetnosti u Beogradu biće zatvoren zbog zahtevne unutrašnje arhitekture i postavke velike evropske retropsektivne izložbe „Čistač“ Marine Abramović.

Do 20. januara 2020.
Marina Abramović – Čistač

MSU: Marina Abramović - Čistač (foto: N. Mandić; danubeogradu.rs)
MSU: Marina Abramović – Čistač (foto: N. Mandić; danubeogradu.rs)

Salon MSUB (Pariska 14)
4. oktobar (19.00) – 11. novembar 2019.
Nikola Marković – Prizor

»»» Narodna banka Srbije (Nemanjina 17)
9-30. oktobar 2019.
Izložba „Priče novčanica“

»»» Narodni muzej u Beogradu
Stalna postavka

Kombank dvorana
Projekat „Muzej na minut“

Narodni muzej je otvoren 28. juna 2018. Na OVOM LINKU su podaci o radnom vremenu i ceni ulaznica.

»»» Nacionalna galerija (Dositejeva 1)
10. (19.00) – 25. oktobar 2019.
GAP: Od davnina do današnjice
Fotografije ljudi i života u Jugoistočnoj Anadoliji

»»» O3one Art Space (Gavrila Principa 16)
14. (19.00) – 26. oktobar 2019.
Daniele Meucci – Happiness isn’t behind the mountains; fotografije

»»» Ostavinska galerija (Kraljevića Marka 8)
15-21. oktobar 2019.
Lenka Pavlović – Generacija bez granica

»»» Prodajna galerija Beograd (Kosančićev venac 19)
Do 14. oktobra 2019.
Branko Stanković Lale – Vedar duh sa Kosančićevog venca

17. oktobar (19.00) – 9. novembar 2019.
Branko Raković – Tamna strana

»»» PTT Muzej (Majke Jevrosime 13)
Stalna postavka

»»» SKC Obrenovac (Kralja Aleksandra I 63)

»»» Studentski kulturni centar (Kralja Milana 48)
Do 12. oktobra 2019.
Izložba nagrađenih radova na Međunarodnom salonu stripa

3. oktobar 2019. (19.00)
Andrej Josifovski – Pijanista

21. oktobar (19.00) – 2. novembar 2019.
Veljko Valjarević – crteži

28. oktobar 2019. (19.00)
Bratislav Tošković – Paralelna mesta

Galerija SKC Novi Beograd
11. oktobar 2019. (19.00)
Milan Todić – Slika u slici

22. oktobar 2019. (19.00)
Izložba slika „Pozdrav iz Beča“
Radovi umetnika sa kolonije „Široka staza 019“

»»» TransformArt Gallery (Svetog Save 8)
Do 26. oktobra 2019.
Katarina Švabić – Strujanje (Streaming)

»»» TC Rajićeva (Knez Mihailova 54, II sprat)
30. oktobar 2019. (20.00)
Andrej Mihailović – One Step Forward

»»» U10 Art Space (Kosovke devojke 3)
Do 19. oktobra 2019.
Driton Selmani – Sve više i više misli o drugim mislima

»»» Ulična galerija (Bezistan, Čavketov pasaž)

»»» Umetnička galerija Stara kapetanija (Kej oslobođenja 8, Zemun)
Do 6. oktobra 2019.
Risto Antunović – Crtež

23. oktobar – 3. novembar 2019.
Bendelja Goran – Slike svakodnevne; fotografije

»»» Umetnički paviljon „Cvijeta Zuzorić“, Mali Kalemegdan 1
Do 13. oktobra 2019.
Ratko Vulanović – crteži i skulpture

1. (19.00) – 12. oktobar 2019.
Milutin Obradović – Zagubljena pisma; crteži

16. oktobar – 10. novembar 2019.
2. Trijenale samoukih vizionara
Specijalni gosti izložbe: Anuđ Saini (Indija) i Andre Robijar (Francuska)
Organizacija: Muzej naivne i marginalne umetnosti Jagodina

Plato ispred UP „Cvijeta Zuzorić“
Do 23. oktobra 2019.
Izložba „Rekonstrukcija Narodnog muzeja“
Autorke: Aleksandra Šević i Ksenija Ćirić

Izložba "Rekonstrukcija Narodnog muzeja" na Kalemegdanu
Izložba „Rekonstrukcija Narodnog muzeja“ na Kalemegdanu

»»» Univerzitetska biblioteka „Svetozar Marković“ (Bulevar kralja Aleksandra 71)

»»» USILJS Kornjača (Carigradska 9)
U toku…
Dankica Petrovska i Ljubica Radović – Antika – božanstva plodnosti i privida

»»» Ustanova Voždovački centar „Šumice“ (Ustanička 125/1)

»»» Ustanova kulture Parobrod / UK „Stari grad“ (Kapetan Mišina 6a)

»»» Farmaceutski fakultet (Vojvode Stepe 450)
15. oktobar 2019. (19.00)
Izložba „Tražim početak, sjaj i sate stale“ iz ciklusa „Velikani u farmaciji“
Autorka: Jelena Manojlović.
U muzičkom delu programa će nastupiti Vasa Stajkić, prvak opere Srpskog narodnog pozorišta.

»»» Filozofski fakultet (Čika Ljubina 18-20)
11. (19.00) – 30. oktobar 2019.
Sven Marquardt – Next / Portreti Beograđana; fotografije

»»» Francuski institut (Knez Mihailova 31)
9-13. oktobar 2019.
Festival nesvrstanog stripa Novo doba

»»» Hestia Art (Topličin venac 14/9)
Do 13. oktobra 2019.
Branislav Nikolić i Domingos Octavian – You’ll Make Sense When You Find A Horizon

»»» Centar za grafiku vizuelna istraživanja Akademija – FLU (Pariska 16)

»»» Centar za likovno obrazovanje „Šumatovačka“ – Galerija „Stepenište“ (Šumatovačka 122)

»»» CZK „Božidarac“ (Radoslava Grujića 3)

»»» CZK „Vlada Divljan“ (Mitropolita Petra 8)

»»» CZK Grocka (Rančićeva kuća; Majevička 9)
Do 9. oktobra 2019.
V grupna izložba dečjih radova „Moje okruženje“

11. (18.00) – 28. oktobar 2019.
Dragan Krmar – Zapisi u drvetu

»»» CZKD (Birčaninova 21)

»»» CZK Lazarevac (Hilandarska 2)
Do 11. oktobra 2019.
Bojan Novaković – izložba radova

(danubeogradu.rs)

loading...

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.