Izdvajamo
Naslovna » Izlasci » Sedam dana u Beogradu, 11-17. april 2019.
Sedam dana u Beogradu, 11-17. april 2019: Protest "Jedan od pet miliona"
Sedam dana u Beogradu, 11-17. april 2019: Protest "Jedan od pet miliona"

Sedam dana u Beogradu, 11-17. april 2019.

BG maraton, Dani Beograda, finale CZ – Budućnost, Buka! Sada!, protest – to su događaji koji će obeležiti sedam dana u Beogradu, od 11. do 17. aprila 2019.

U Beogradu – najvažnije…

U narednih nedelju dana u centru pažnje Beograđana i gostiju prestonice je i 8. Beogradski Šopen Fest, sajam zapošljavanja Top Job, rukometni meč Srbija – Hrvatska u okviru kvalifikacija za EP 2020, sve popularniji Record Store Day.

Najavljujemo i nekoliko koncerata koji izazivaju veliko interesovanje, popularni međunarodni Rakovički karneval, Nedelju viteštva posle koje sledi Vitez fest, zatim Belgrade Fashion Week, kao i Sajam cveća u parku Manjež. A to nije sve…

•••••••

➽ Četvrtak, 11. april

• Svetsko školsko prvenstvo u fudbalu 2019 (razne lokacije)
Sajam zapošljavanja Top Job (Belexpocentar)
• Zvezdani bioskop – 50 godina BG planetarijuma (BG planetarijum, 12.30)
Filmski program „Beograd – Holivud“ (DKSG)
• Učenici Škole za muzičke talente Ćuprija (Kolarac, 18.00; za dž)
• Damir Pranjković – tambura, Kristina Krstić – klavir (Galerija SANU, 18.00; za dž)
• Dani rumunskog filma (Kinoteka)
Rukomet: Srbija – Hrvatska (Štark arena)
• Studenti katedre za duvačke instrumente FMU (SKC, 20.00; za dž)
• 15. filmski festival 7 veličanstvenih (Kombank dvorana)
• Oleg Kireyev (Soul Society, 22.00)

➽ Petak, 12. april

Sajam „Sunce i cveće“ (park Manjež)
• Vaskršnji bazar rukotvorina (Mercator centar)
• Svetsko školsko prvenstvo u fudbalu 2019 (razne lokacije)
7. MehFest – međunarodni festival harmonike (Univerzitet „Megatrend“)
SP u hokeju na ledu 2019, div. 2 (Ledena dvorana Pionir)
• Filmski program „Beograd – Holivud“ (DKSG)
• Kvartet pijanista Oktopus (Kolarac, 18.00)
• Dani rumunskog filma (Kinoteka)
Futsal: Srbija – Brazil, prijateljski meč (Štark arena, 19.00)
• Premijera: Nečista krv (Narodno pozorište, 19.30)
Finale ABA lige: Crvena zvezda – Budućnost (Dvorana „A. Nikolić“, 1)
• Studenti FMU (UK „Stari grad“, 20.00; za dž)
• Beogradska filharmonija (Kolarac, 20.00)
• Anastasija Holc – sopran (Guarnerius, 20.00)
• 15. filmski festival 7 veličanstvenih (Kombank dvorana)
Stand up: Darko Mitrović – Anesteziran (Jazz kantina Lisabon)
• Rok bulevar (Akademija 28, 22.00; za dž)
• Pera Krstajić – Epiphany (Soul Society, 22.00)
• Gift (BitefArtCafe, 22.00)

➽ Subota, 13. april

• Sajam „Sunce i cveće“ (park Manjež)
Orijentiring takmičenje „Metropole jugoistočne Evrope“ (razne lokacije)
• Vaskršnji bazar rukotvorina (Mercator centar)
ITkonekt: Sajam zapošljavanja za IT stručnjake i predavanja (Belexpocentar)
Međunarodni Rakovički karneval 2019 (Vidikovac)
Svetsko školsko prvenstvo u fudbalu 2019 (razne lokacije)
Besplatna radionica „Uskršnji zeka“ (KC „Čukarica“)
• PopArt market (Dom omladine Beograda, 12.00)
• 7. MehFest – međunarodni festival harmonike (Univerzitet „Megatrend“)
Record Store Day (Čumićevo sokače, za dž)
• SP u hokeju na ledu 2019, div. 2 (Ledena dvorana Pionir)
Protest „Jedan od pet miliona“ (ispred Doma Narodne skupštine, 15.00)
• Premijera: Bajka o Lalalini i razbojniku (Akademija 28, 17.00)
Fudbal: Super liga Srbije, 31. kolo (razne lokacije)
• Filmski program „Beograd – Holivud“ (DKSG)
• Dani rumunskog filma (Kinoteka)
Roman Simović i Vadim Holodenko (Kolarac)
• Stana: Autorska muzika Dalide Grmuše (Guarnerius, 20.00)
VIII Etno fest Beograd (CK „Vlada Divljan“, za dž)
• 15. filmski festival 7 veličanstvenih (Kombank dvorana)
Buka! Sada! (KPGT)
• Electric Funx vs. Girls, Boys And Toys (Bitefartcafe, 22.00)

➽ Nedelja, 14. april

32. Beogradski maraton: Trči, uživaj, pomozi nekome (ulice Beograda)
• Sajam „Sunce i cveće“ (park Manjež)
• Vaskršnji bazar rukotvorina (Mercator centar)
• Orijentiring takmičenje „Metropole jugoistočne Evrope“ (razne lokacije)
• ITkonekt: Sajam zapošljavanja za IT stručnjake i predavanja (Belexpocentar)
• Međunarodni Rakovički karneval 2019 (Vidikovac)
• Kvartet Bečki bidermajer solisti (Kolarac, 11.00; za dž)
• Svetsko školsko prvenstvo u fudbalu 2019 (razne lokacije)
• 7. MehFest – međunarodni festival harmonike (Univerzitet „Megatrend“)
• Prolećni humanitarni koncert (DKCB, 15.00; 200 RSD)
Dani rumunskog filma (Kinoteka)
• Synchro Stars 2019 (Bazen SC „Novi Beograd“)
• Finale ABA lige: Crvena zvezda – Budućnost (Dvorana „A. Nikolić“, 2)
• 15. filmski festival 7 veličanstvenih (Kombank dvorana)
Sergej Krilov i Litvanski kamerni orkestar (Kolarac)
Belgrade Fashion Week (razne lokacije)
8. Beogradski Šopen Fest (razne lokacije)
Musicology: Manu Kače i Matija Dedić (Bitefartcafe)

➽ Ponedeljak, 15. april

• Sajam „Sunce i cveće“ (park Manjež)
• 5. Sajam srednjih stručnih i umetničkih škola (BG sajam, hala 5, 10.00; za dž)
• SP u hokeju na ledu 2019, div. 2 (Ledena dvorana Pionir)
Nedelja viteštva 2019 (razne lokacije)
• Uskršnji koncert (KC „Čukarica“, 18.00; za dž)
• Nikola Aleksić – violina, Hilda Švan – klavir (Galerija SANU, 18.00; za dž)
• Duo Classique-All (Galerija Artget, 19.30; za dž)
• 15. filmski festival 7 veličanstvenih (Kombank dvorana)
• Belgrade Fashion Week (razne lokacije)
• 8. Beogradski Šopen Fest (razne lokacije)
• Studenti FMU (UK „Stari grad“, 20.00; za dž)
• Monday Blues #22 (Dom omladine Beograda, 20.00; za dž)
• Salko Lekić – violina (SKC, 20.00; za dž)
• Momir Damjanović – klavir (Galerija Artget, 21.00; za dž)

➽ Utorak, 16. april

• Sajam „Sunce i cveće“ (park Manjež)
Dani Beograda 2019 (razne lokacije)
• Nedelja viteštva 2019 (razne lokacije)
Kup Srbije: Crvena zvezda – Mladost (Stadion „Rajko Mitić“)
• Catrin Finch – harfa i Seckou Keita – kora (DOB, 20.00)
• Belgrade Fashion Week (razne lokacije)
• 8. Beogradski Šopen Fest (razne lokacije)
• XI Dani harmonike – koncert laureata festivala (Guarnerius, 20.00)
• Barcelona Gipsy Balkan Orchestra (Kolarac, 21.00)

➽ Sreda, 17. april

• Sajam „Sunce i cveće“ (park Manjež)
45. Sajam građevinarstva (Beogradski sajam)
• Dani Beograda 2019 (razne lokacije)
• 3. Enter konferencija (Kinoteka)
• Nedelja viteštva 2019 (razne lokacije)
Dečje beogradskog proleće 2019 (DKCB)
• Hyacinth duo (Kolarac, 18.00; za dž)
• Međunarodna biciklistička trka Beograd – Banjaluka 2019 (Hram Svetog Save, 18.00)
Kup Srbije: Partizan – Radnički (Stadion Partizana)
• Prolećni koncert MŠ „Stanislav Binički“ (SKC, 19.00; za dž)
• Ogrlica od bisera, KUD „Abrašević“ (KC „Čukarica“, 19.00)
• Premijera filma „Pisma iz Venecije“ (Cineplexx Ušće SC)
• Snežana Đurišić (Sava centar, 20.00; 1300-2800 RSD)
• Marko Louis (DK „Studentski grad“, 20.00)
• Belgrade Fashion Week (razne lokacije)
• 8. Beogradski Šopen Fest (razne lokacije)
• Barcelona Gipsy Balkan Orchestra (Kolarac, 21.00)

•••••••

Izložbe, bioskopi, pozorišta u Beogradu

➽➽➽ Novi filmovi u bioskopima (od 11. aprila)

➽➽➽ Bioskopski repertoari (11-17. april)

➽➽➽ Beograd: Pozorišni repertoari (do 30. aprila)

➽➽➽ Izložbe u Beogradu (do 30. aprila)
➽➽➽ 41. Salon arhitekture (do 30. aprila) i Belgrade Photo Month (do 25. aprila)

•••••••

Izdvajamo…

➽➽➽ Za lepši dan u Beogradu: Jezik tela, za pažnju i poštovanje

➽➽➽ Upis prvaka: Obavezna potvrda o vakcinaciji

➽➽➽ Alitalia: Jeftinije avio karte za Južnu Ameriku

➽➽➽ Korisno: Kalendar, državni i verski praznici… za 2019.

➽ ➽ ➽ Azbuka Beograda

* Redakcija portala Dan u Beogradu nije odgovorna za eventualne izmene u programima, ali ćemo se potruditi da sve objavimo na vreme.

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.