Izdvajamo
Naslovna » Izlasci » Sedam dana u Beogradu, 10-16. oktobar 2019.
Sedam dana u Beogradu, 10-16. oktobar 2019: Festival sireva Balkana 2019
Sedam dana u Beogradu, 10-16. oktobar 2019: Festival sireva Balkana 2019

Sedam dana u Beogradu, 10-16. oktobar 2019.

Kids Fest, GoetheFest, GreenFest, Festival sireva Balkana, Dečiji sajam – obeležiće 7 dana u Beogradu od 10. do 16. oktobra 2019.

U Beogradu – izdvajamo i…

U toku su manifestacije Dani evropske baštine, 51. BEMUS, festival Novo doba, Dečja nedelja, StandUpFest. U Kinoteci, pored klasičnih filmova tu je i 10. MikroFAF; pažnju javnosti izaziva i premeštanje spomenika „Pobednik“, koncerti za predškolce u Sali Beogradske filharmonije, manifestacije na Beogradskom sajmu, pozorišne i filmske premijere, pozorišni Festival pobednika festivala u Rakovici… Ali, to nije sve!

•••••••

➽ Četvrtak, 10. oktobar

ČITA SE! BAŠ! Dečija nedelja 2019 (razne lokacije)
Premeštanje Pobednika (Kalemegdan i Carigradski drum)
Prvenstvo Beograda u košarci za učenike (Hala „Ranko Žeravica“)
Beogradska filharmonija: koncerti za decu (Sala BGF)
44. Sajam medicine i stomatologije – Medident (Beogradski sajam)
10. Festival nesvrstanog stripa – Novo doba (razne lokacije)
• Ljubo Divac – klavir (Galerija SANU, 18.00; za dž)
GoetheFest 2019: Posle krize (Dvorana KCB)
10. MikroFAF (Kinoteka)
Dani norveškog filma (Kinoteka)
Evroliga: Crvena zvezda – Fenerbahče (Beogradska arena, 19.00)
• Veče Kube: Luka Božanić – gitara + izložba (ZAPROKUR, Rige od Fere 4; 19.00; za dž)
Dani češkog filma u Beogradu (Narodna biblioteka Srbije, 19.00; za dž)
28. Međunarodni festival etnološkog filma (Etnografski muzej)
• Premijera: Kakva ti je žena, takav ti je život (Akademija 28, 20.00)
• 51. BEMUS (razne lokacije)
Dani Rakovice (razne lokacije)
• Elvis Jr. Kurtović (DKSG, 20.00)
• StandUpFest 2019: Stand Up In Progress (klub Ben Akiba)
• Pera Krstajić „A Night Of Influences“ (Bitefartcafe, 22.00)

➽ Petak, 11. oktobar

• Dečija nedelja 2019 (razne lokacije)
24. Dečiji sajam – Kids Fair (Beogradski sajam)
• Prvenstvo Beograda u košarci za učenike (Hala „Ranko Žeravica“)
• Beogradska filharmonija: koncerti za decu (Sala BGF)
• 44. Sajam medicine i stomatologije – Medident (Beogradski sajam)
Sajam zapošljavanja (CK „Vlada Divljan“)
 Izađi mi na teglu 2019 (Ada Ciganlija)
• 10. Festival nesvrstanog stripa – Novo doba (razne lokacije)
• Premijera: Čarobna frula (Pozorište lutaka „Pinokio“, 16.00)
• GoetheFest 2019: Posle krize (Dvorana KCB)
• 10. MikroFAF (Kinoteka)
• Dani norveškog filma (Kinoteka)
• Dani češkog filma u Beogradu (Narodna biblioteka Srbije, 19.00; za dž)
• Premijera: Strahinja (Puls teatar, 19.00)
Dani Smiljane Mandukić 2019, drugi deo (Bitef teatar)
• 51. BEMUS (razne lokacije)
• Dani Rakovice (razne lokacije)
• StandUpFest 2019: Stand Up In Progress (klub Ben Akiba)
Babe (Kombank dvorana)
• Sweet Pepper Band (Klub Akademije 28, 22.00)
• Prekardashians (Soul Society, 22.00)
• Girls, Boys and Toys (Bitefartcafe, 22.00)

➽ Subota, 12. septembar

• Dečija nedelja 2019 (razne lokacije)
• 24. Dečiji sajam – Kids Fair (Beogradski sajam)
• Prvenstvo Beograda u košarci za učenike (Hala „Ranko Žeravica“)
• 44. Sajam medicine i stomatologije – Medident (Beogradski sajam)
• Turnir u malom fudbalu za osnovce (OŠ „Petar Kočić“, 11.00)
Zvezdarski ažuri 2019 (razne lokacije)
Izađi mi na teglu 2019 (Ada Ciganlija)
• 34. Dodir Pariza – Sajam kozmetike (Beogradski sajam)
PREPORUKA!10. Festival sireva Balkana (Dom omladine Beograda)
• 10. Festival nesvrstanog stripa – Novo doba (razne lokacije)
Protest „Jedan od pet miliona“ (plato ispred Filozofskog fakulteta, 18.00)
• GoetheFest 2019: Posle krize (Dvorana KCB)
Skadarlijski boem (Skadarlija)
• 10. MikroFAF (Kinoteka)
• Dani Smiljane Mandukić 2019, drugi deo (Bitef teatar)
• Dani norveškog filma (Kinoteka)
• Hor Vračarski solisti (Muzej nauke i tehnike, 20.00)
• 51. BEMUS (razne lokacije)
• Dani Rakovice (razne lokacije)
• StandUpFest 2019: Stand Up In Progress (klub Ben Akiba)
• Klupska svirka (Soul Society, 22.00)
• Skylimit (Bitefartcafe, 22.00)
• Ray Beny Band (Klub Akademije 28, 22.00)

➽ Nedelja, 13. oktobar

• Dečija nedelja 2019 (razne lokacije)
• 24. Dečiji sajam – Kids Fair (Beogradski sajam)
• Prvenstvo Beograda u košarci za učenike (Hala „Ranko Žeravica“)
34. Dodir Pariza – Sajam kozmetike (Beogradski sajam)
PREPORUKA! • 10. Festival sireva Balkana (Dom omladine Beograda)
• Vesna Stanković i prijatelji (Kolarac, 11.00; za dž)
• Zvezdarski ažuri 2019 (razne lokacije)
• Turnir u malom fudbalu za osnovce (OŠ „Petar Kočić“, 11.00)
• Kružna trka „Nagrada Beograda – Avala 2019“ (Avala, 12.00)
• Premijera: Konjić Grbonjić (UK „Vuk Karadžić“, 12.00 i 20.00)
• 10. Festival nesvrstanog stripa – Novo doba (razne lokacije)
• GoetheFest 2019: Posle krize (Dvorana KCB)
• 10. MikroFAF (Kinoteka)
• Dani Rakovice (razne lokacije)
Road Movie (Kinoteka)
Premijera: Nerešeni slučaj Hamaršeld (Art bioskop Kolarac, 18.30)
• Dani norveškog filma (Kinoteka)
• Plesno veče (CK „Vlada Divljan“, 20.00)
Danica Dujaković, klavir (Guarnerius, 20.00; za dž)
Regionalni stand up show (Kombank dvorana)
• 51. BEMUS (razne lokacije)
• StandUpFest 2019: Stand Up In Progress (klub Ben Akiba)

➽ Ponedeljak, 14. oktobar

Protest taksista se nastavlja (ulice Beograda)
• Beogradska filharmonija: koncerti za decu (Sala BGF)
15. Kids Fest: Mali korak za tebe, veliki za detinjstvo (razne lokacije)
• Zvezdarski ažuri 2019 (razne lokacije)
• Dani Rakovice (razne lokacije)
• Prvenstvo Beograda u košarci za učenike (Hala „Ranko Žeravica“)
• Danica Dujaković – klavir, Vuk Ovaskainen – violončelo (Galerija SANU, 18.00; za dž)
• Road Movie (Kinoteka)
• GoetheFest 2019: Posle krize (Dvorana KCB)
• Premijera: Tamo negde u centru sveta… (Akademija 28, 20.00)
• StandUpFest 2019: Stand Up In Progress (klub Ben Akiba)
• J. Lazić, M. Bogdanović, M. Matić (Galerija Artget, 20.00; za dž)
• Mateja Bunderla – saksofon, Maša Babić – klavir (Galerija Artget, 21.00; za dž)

➽ Utorak, 15. oktobar

Sajam meda (Kanarevo brdo)
• Prvenstvo Beograda u košarci za učenike (Hala „Ranko Žeravica“)
• Beogradska filharmonija: koncerti za decu (Sala BGF)
• Zvezdarski ažuri 2019 (razne lokacije)
• 15. Kids Fest: Mali korak za tebe, veliki za detinjstvo (razne lokacije)
Deseti Green Fest (Dom omladine Beograda)
• Road Movie (Kinoteka)
• GoetheFest 2019: Posle krize (Dvorana KCB)
• Ljuba Ninković – ambijentalna muzika (Dadov, 20.00)
• 51. BEMUS (razne lokacije)
Festival pobednika festivala 2019 (CKO Rakovica)
• Festival koreografskih minijatura – finale (Narodno pozorište, 20.30)

➽ Sreda, 16. oktobar

• Sajam meda (Kanarevo brdo)
• Prvenstvo Beograda u košarci za učenike (Hala „Ranko Žeravica“)
• Beogradska filharmonija: koncerti za decu (Sala BGF)
• 15. Kids Fest: Mali korak za tebe, veliki za detinjstvo (razne lokacije)
• Deseti Green Fest (Dom omladine Beograda)
Dani češkog filma (Kinoteka)
• FESTUM – Festival studenata Univerziteta umetnosti (Kolarac, 18.00; za dž)
Protest „Novinari protiv fantoma“ (ispred zgrade Vlade Srbije, 18.00)
• Road Movie (Kinoteka)
Premijera: Grdana – Gospodarica zla (razne lokacije)
Oktobarski Odjeci – Jesenji omaž Šopenu (razne lokacije)
• Koncert ansambla Kolo (CK „Vlada Divljan“, 20.00)
• 51. BEMUS (razne lokacije)
• Festival pobednika festivala 2019 (CKO Rakovica)
• Festival koreografskih minijatura – finale (Narodno pozorište, 20.30)

•••••••

Izložbe, bioskopi, pozorišta u Beogradu

➽➽➽ Novi filmovi u bioskopima (od 10. oktobra)

➽➽➽ Bioskopski repertoari (10-16. oktobar)

➽➽➽ Beograd: Pozorišni repertoari (do 31. oktobra)

➽➽➽ Izložbe u Beogradu (do 31. oktobra)

•••••••

Pročitaj i ovo…

➽➽➽ Za lepši dan u Beogradu: Učimo japanski: Momiđigari ili kojo, divljenje bojama jeseni

➽➽ Korisno: Kalendar, državni i verski praznici… za 2019.

➽ ➽ ➽ Azbuka Beograda

* Redakcija portala Dan u Beogradu nije odgovorna za eventualne izmene u programima, ali ćemo se potruditi da sve objavimo na vreme. Portal Dan u Beogradu NIJE ORGANIZATOR NIJEDNOG DOGAĐAJA!

loading...

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.