Izdvajamo
Naslovna » Izlasci » Sedam dana u Beogradu (5-11. oktobar 2017)
Sedam dana u Beogradu (5-11. oktobar 2017); foto: Shutterstock
Sedam dana u Beogradu (5-11. oktobar 2017); foto: Shutterstock

Sedam dana u Beogradu (5-11. oktobar 2017)

U okviru „Sedam dana u Beogradu“ od 5. do 11. oktobra 2017. najavljujemo sledeće događaje: Blejd raner 2049, BEMUS, GoetheFEST, Dečiji sajam, fudbal Srbija – Gruzija, Fink, Bosifest, Festival etnološkog filma…

U Beogradu – najvažnije…

➽➽➽ 49. BEMUS (11-20. oktobar)

➽➽➽ VI GoetheFEST (6-11. oktobar)

➽➽➽ 20. Dečiji sajam (6-8. oktobar)

➽➽➽ Kvalifikacije za SP u Rusiji: Srbija – Gruzija (9. oktobar)

•••••••

➽ Četvrtak, 5. oktobar

• 43. Međunarodni sajam pčelarstva – Tašmajdan 2017 (Tašmajdanski park)
• Dani evropske baštine 2017 (razne lokacije)
• Sajam cveća „Beogradska jesen, 2. deo“ (park Manjež)
• Nova energija – pametni gradovi (Beogradski sajam)
26. Tribina kompozitora (razne lokacije)
• Radost Evrope (razne lokacije)
Novo doba – osmi festival nesvrstanog stripa (razne lokacije)
Indirekt festival (razne lokacije)
• 14. Balkanima (Dom kulture „Studentski grad“)
Best of LIFFE – najbolji filmovi YU-regiona (CZK „Vlada Divljan)
Belgrade Saxperience 2017 (razne lokacije)
Voivod (DOB)

Petak, 6. oktobar

• 43. Međunarodni sajam pčelarstva – Tašmajdan 2017 (Tašmajdanski park)
Sajam cveća „Beogradska jesen, 2. deo“ (park Manjež)
• Nova energija – pametni gradovi (Beogradski sajam)
20. Dečiji sajam (Beogradski sajam, hala 3)
• Festival dečjeg stvaralaštva (CZK „Vlada Divljan“, 12.00-13.30)
• 14. Balkanima (Dom kulture „Studentski grad“)
• 26. Tribina kompozitora (razne lokacije)
• Indirekt festival (razne lokacije)
Dani Rakovice 2017 (razne lokacije)
• Novo doba – osmi festival nesvrstanog stripa (razne lokacije)
Belgrade Saxperience 2017 (razne lokacije)
Festival poljskih filmova „Visla“ (KC „Grad“)
• Best of LIFFE – najbolji filmovi YU-regiona (CZK „Vlada Divljan)
VI GoetheFEST (Dvorana KCB)
Beogradska filharmonija: Vazduh 1 (Kolarac, 20.00)
Peti festival knjige ČitamЧиташ (Novi bioskop Zvezda)
• Premijera: Osećaj brade (Atelje 212, 20.30)
Festival tribute bendova (Akademija 28)
• Ničim izazvan (klub Fest, 22.00)
• Vatra – rap & rnb spektakl (KC Grad, 23.00; 300 RSD)

➽ Subota, 7. oktobar

• Zadušnice (beogradska groblja)
• Happy Run (Ušće, Park prijateljstva; 9.00)
• 43. Međunarodni sajam pčelarstva – Tašmajdan 2017 (Tašmajdanski park)
• Prvenstvo Beograda u rukometu (Hala „Ranko Žeravica“, do 8. novembra)
• Sajam cveća „Beogradska jesen, 2. deo“ (park Manjež)
Pešačenjem do zdravlja (Ušće i Košutnjak)
• I Beogradski gastroenološki festival – Begef 2017 (Stari dvor, 10.00-14.00)
• Dani Rakovice 2017 (razne lokacije)
Naj njuška Beograda (ispred Kombank arene)
• 20. Dečiji sajam (Beogradski sajam, hala 3)
• Trofej Beograda u jedrenju (Ada Ciganlija, 11.00)
• Novo doba – osmi festival nesvrstanog stripa (razne lokacije)
• Peti festival knjige ČitamЧиташ (Novi bioskop Zvezda)
Nečujno 5 – festival kratkog podvodnog filma (DOB)
• Premijera: Vile i vilenjaci (Akademija 28, 17.00)
• 14. Balkanima (Dom kulture „Studentski grad“)
• 26. Tribina kompozitora (razne lokacije)
• Indirekt festival (razne lokacije)
• Metropolitan opera: Norma (Cineplexx Ušće SC, 18.55)
• Festival poljskih filmova „Visla“ (KC „Grad“)
• OF „Borislav Pašćan – memorijalni koncert (Narodno pozorište, 19.30)
Nova festival 2017 (Kolarac)
• RHCP World Tribute Band (Božidarac, 20.00; 500 RSD)
• Best of LIFFE – najbolji filmovi YU-regiona (CZK „Vlada Divljan)
Belgrade Saxperience 2017 (razne lokacije)
• VI GoetheFEST (Dvorana KCB)
• Festival tribute bendova (Akademija 28)
• Kišobran žurka (KC Grad, 23.00; 300 RSD)
Lovefest Fire: Chris Liebing i DJ Deep (Hangar)

✈ REZERVIŠITE POVOLJNE
AVIO KARTE ZA CEO SVET ✈

➽ Nedelja, 8. oktobar

• Zadušnice (beogradska groblja)
• 43. Međunarodni sajam pčelarstva – Tašmajdan 2017 (Tašmajdanski park)
• Sajam cveća „Beogradska jesen, 2. deo“ (park Manjež)
Pešačenjem do zdravlja (Ada Ciganlija)
• Trofej Beograda u karateu (Hala „Aleksandar Nikolić“, 10.00)
• 20. Dečiji sajam (Beogradski sajam, hala 3)
• Dani Rakovice 2017 (razne lokacije)
• Za decu: „Neću da brigam, hoću da se igram“ (Sava promenada, 12.00-15.00; za dž)
• I Beogradski gastroenološki festival – Begef 2017 (Stari dvor, 12.30-17.00)
• Peti festival knjige ČitamЧиташ (Novi bioskop Zvezda)
Biserna griva Donjeg Srema (Nautičko selo „Biser“, Boljevci; 12.00)
• Beogradska foto berza (Dorćol Platz, 12.00-17.00)
• Novo doba – osmi festival nesvrstanog stripa (razne lokacije)
• Nečujno 5 – festival kratkog podvodnog filma (DOB)
• Best of LIFFE – najbolji filmovi YU-regiona (CZK „Vlada Divljan)
• Indirekt festival (razne lokacije)
• 26. Tribina kompozitora (razne lokacije)
• Festival poljskih filmova „Visla“ (KC „Grad“)
• Klasika: Stana Krstajić i Nemanja Stanković (Radionica integracije, 20.30; za dž)
Nova festival 2017 (Istraživačka stanica „Perpetuum Mobile“)
• VI GoetheFEST (Dvorana KCB)
• Art Link festival 2017 (Kolarac)

➽ Ponedeljak, 9. oktobar

• Sajam meda (Kanarevo brdo – Borska ulica, 9.00 – 17.00)
• VI GoetheFEST (Dvorana KCB)
• Festival poljskih filmova „Visla“ (KC „Grad“)
• Dani Rakovice 2017 (razne lokacije)
• 26. Tribina kompozitora (razne lokacije)
• Klasika: Nemanja Stanković (OMŠ „Vladimir Đorđević“, 19.00; za dž)
• Best of LIFFE – najbolji filmovi YU-regiona (CZK „Vlada Divljan)
Pozorišne svečanosti „Festival pobednika festivala“ (KC Rakovica)
Norveška filmska nedelja: Bele noći, mračni dani (Kinoteka)
• Vojislav Perućica, klavir (Galerija Artget, 20.00; za dž)
• Premijera: JuliJA (Bitef teatar, 20.00)
Kvalifikacije za SP u Rusiji: Srbija – Gruzija (Stadion „Rajko Mitić“; 20.45)
Fink (Dom omladine Beograda)
• Minka Popović, klavir (Galerija Artget, 21.00; za dž)

Beogradska filharmonija: Putovanja miša Mije
Beogradska filharmonija: Putovanja miša Mije

Utorak, 10. oktobar

• Sajam meda (Kanarevo brdo – Borska ulica, 9.00 – 17.00)
Beogradska filharmonija: Putovanja miša Mije (Sala BGF)
14. Balkanima (Dom kulture „Studentski grad“)
• Dani Rakovice 2017 (razne lokacije)
Garažni film: Angažman ili izolacija (DOB, 17.00)
26. Međunarodni festival etnološkog filma (Etnografski muzej)
• 26. Tribina kompozitora (razne lokacije)
• VI GoetheFEST (Dvorana KCB)
• Best of LIFFE – najbolji filmovi YU-regiona (CZK „Vlada Divljan)
Dok. film: Sena (DKSG, 19.00)
• 15. Međunarodni festival humora i satire – Satira fest (Kolarac, 19.30)
Bosifest: Pokreni promenu (Sava centar)
• Norveška filmska nedelja: Bele noći, mračni dani (Kinoteka)

Sreda, 11. oktobar

• Sajam meda (Kanarevo brdo – Borska ulica, 9.00 – 17.00)
• Beogradska filharmonija: Putovanja miša Mije (Sala BGF)
• 26. Međunarodni festival etnološkog filma (Etnografski muzej)
• Dani Rakovice 2017 (razne lokacije)
• VI GoetheFEST (Dvorana KCB)
• Best of LIFFE – najbolji filmovi YU-regiona (CZK „Vlada Divljan)
• Premijera: Zojkin stan (BDP, 20.00)
• Pozorišne svečanosti „Festival pobednika festivala“ (KC Rakovica)
• Bosifest: Pokreni promenu (Sava centar)
• Premijera: Mali kaplar (Malo pozorište „Duško Radović“, 20.00)
49. BEMUS (razne lokacije)
• Norveška filmska nedelja: Bele noći, mračni dani (Kinoteka)

Izložbe, bioskopi i pozorišta u Beogradu

Sedam dana u Beogradu: Blejd raner 2049

➽ Blejd raner 2049 (američki, SF)

➽ Manolo: Kralj cipela (američki, dokumentarni, biografski)

Kinoteka u oktobru (Uzun Mirkova i Kosovska)

➽➽➽ Bioskopski repertoari (5-11. oktobar)

➽➽➽ Razne lokacije: Izložbe u oktobru (do 31. oktobra)

➽➽➽ Beograd: Pozorišni repertoari (do 31. oktobra)

•••••••

Pročitajte i…

➽ Najavljujemo: Luis Fonsi u Kombank areni, 24. novembra!

➽ Za lepši dan u Beogradu: Ljubaznost otvara vrata

➽ Radovi u toku: Gradi se pešačka pasarela na Kalemegdanu

➽ Azbuka Beograda

➽ ➽ ➽ Preuzmite DuB aplikaciju 1.0 za Android!

loading...

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.